Representative Referee Appointments

FPC Referee Appointments 2021

 Central Energy Trust Arena  

Date Saturday, 24th July  Friday, 6th August  Saturday, 14th August Saturday 2nd October Saturday 9th October
Time  2.05pm 5.05pm 12.05pm  2.05pm 11.35am
Teams  Cyclones v Taranaki Cyclones v Hawkes Bay Cyclones v North Harbour Cyclones vs Canterbury Cyclones vs Hawkes Bay
           
Referee L Collingwood  T Ngawati   S Catley L Collingwood  F Hannon (NZR)
 AR 1

S Couper 

S Couper M McEwen  S Couper T Uerata (NZR)
 AR 2 M McEwen M Booth   B Koch  M McEwen J Fairmaid (NZR)
Subs 1 C Baker

 J Ingram

 J Ingam

J Ingram   J Ingram
Subs 2  J Wight B Ferguson   B Ferguson C Baker B Ferguson
Sideline Manager  W Fish B Koch W Fish W Fish W Fish
Water Carrier H Russell   L Brown  J Morris L Brown H Russell
Time Keeper C George  B Anderson   C George C George C George
Scoreboard M Booth  W Fish   M Booth M Booth C Baker
TMO          J Clarke (NZR)
           

 

NPC Referee Appointments 2021

Central Energy Trust Arena

Date  Friday, 6th August Saturday, 25th September Saturday, 2nd October  Saturday 16th October Saturday 30th October Friday 12th November
Time  7.05pm 2.05pm 4.35pm 7.05pm 7.05pm 7.05pm
Teams  Turbos v Counties Turbos v Northland Turbos v Otago Turbos vs Wellington Turbos vs Hawkes Bay Turbos vs Otago
            Championship Semi Final
Referee A Mabey  P Williams   T Cottrell N Hogan C Stone C Stone
 AR 1  S Curran  M McEwen  M McEwen S Couper M McEwen M McEwen
 AR 2 J Booth S Couper J Booth  M McEwen S Couper J Booth
Subs 1  J Ingram

W Price

J Ingram  G Massicks W Price

J Ingram 

Subs 2 B Ferguson   C George C George  C George  G Massicks C George 
Sideline Manager  M Booth  M Booth  M Booth M Booth M Booth M Booth
Water Carrier L Brown   S Wright L Brown  J Morris H Russell L Brown
TMO   C Baker  C Baker C Baker  C Baker C Baker M Fraser
Time Keeper B Anderson   B Anderson B Anderson  B Anderson B Anderson B Anderson
Scoreboard  W Fish  W Fish  W Fish  W Fish W Fish W Fish