submit score

Rotate Hand On mobile rotate to horiztonal

Junior Rugby Draw

(CLICK HERE FOR FIELD MAPS)

Junior Rugby Competition 2018 - Week 4: 26th May    
Intermediate 1            
Home Team   v Away Team   Venue Time
Kia Toa Falcons   v BYE      
Freyberg   v OBM   Colquhoun 2 11.10am
Te Kawau Farm Supplies   v Feilding Hurricanes   Rongotea 2 12.00pm
Kia Toa Kiwis   v Kia Toa Eagles   Bill Brown 2 11.10am
Intermediate 2            
Home Team   v Away Team   Venue Time
Feilding Rebels   v BYE      
Feilding Brumbies   v Bush   Victoria 2 11.10am
Kia Toa Rebels   v Ashhurst Pohangina Bucks Bill Brown 3 11.10am
Marist Green   v PNHSOB Black   Ongley 5 11.10am
Under 11            
Home Team   v Away Team   Venue Time
Marist Green   v Kia Toa Highlanders   Ongley 4 10:00am
Te Kawau TDDA   v Bush   Rongotea 2 11.00am
Freyberg   v Bulls James Electrical   Colquhoun 2 10:00am
Feilding Sharks   v College Old Boys    Victoria 2 10:00am
Steve's Tyres PNHSOB   v Feilding Lions   Ongley 6 10:00am
Under 10            
Home Team   v Away Team   Venue Time
Feilding Crusaders   v Kia Toa Bulls   Victoria 4 10:00am
Marist Gold   v Bush   Ongley M1-M2 10:00am
Feilding Highlanders   v Kia Toa Hurricanes   Victoria 3 10:00am
Freyberg   v Feilding Chiefs   Colquhoun 2a 10:00am
Marist Green   v Ashhurst Pohangina Reds Ongley M3-M4 10:00am
Kiwi Vietnam Tours Te Kawau   v Marist Black   Rongotea 1b 11.00am
Te Kawau Country Kids   v PNHSOB Black   Rongotea 1a 11.00am
Marist White   v BYE      
Under 9            
Home Team   v Away Team   Venue Time
Bulls 4 Square   v Marist Green   Bulls 1b 9:00am
Freyberg   v Marist White    Colquhoun 2a 9:00am
Marist Green   v Bush    Ongley 6a 9:00am
Marist Gold   v Marist White   Ongley 6b 9:00am
College Old Boys Maroon   v Kia Toa Crusaders   Ongley 4a 9:00am
Te Kawau Transag   v Marist Black   Rongotea 1a 10.00am
Te Kawau Ameys   v Kia Toa Stormers   Rongotea 1b 10.00am
Under 8            
Home Team   v Away Team   Venue Time
Te Kawau Donaghys   v Kia Toa Cheetahs   Rongotea 2b 10.00am
Marist Gold   v College Old Boys Maroon Panieri 6 9:00am
Kia Toa Lions   v Marist White   Bill Brown 6a 9:00am
Te Kawau Himatangi Transport   v Ashhurst Pohangina Spikers Rongotea 2a 10.00am
Marist Black   v Bulls K&K Farming   Panieri 7 9:00am
Freyberg   v Marist Green   Colquhoun 3a 9:00am
PNHSOB Black   v Bulls Broadway   Panieri 5 9:00am
College Old Boys White   v Bush   Panieri 3 9.00am
Under 7            
Home Team   v Away Team   Venue Time
College Old Boys Maroon   v Marist Green   Ongley M1 9.00am
PNHSOB White   v Bulls McNie Construction Ongley M8 9.00am
Te Kawau Tenua Engineers   v Kia Toa Waratahs   Rongotea 2b 9:00am
Marist Gold   v PNHSOB Black   Ongley M6 9:00am
Freyberg   v Bush (DEFAULT)      
Te Kawau Kimmys Klubhouse   v Marist White   Rongotea 2a 9:00am
Te Kawau Walkley Engineering   v College Old Boys White Rongotea 2c 9:00am
Marist Black   v Marist Red   Ongley M2 9.00am
Under 6 (Pool A)            
Home Team   v Away Team   Venue Time
College Old Boys White   v Bulls Central House Movers Ongley M3 9:00am
Marist Orange   v Marist Yellows   Cloverlea 1 9:00am
Marist Black   v Kia Toa Blues   Cloverlea 3 9:00am
Te Kawau Roadrunners   v Ashhurst Pohangina Yearling Rongotea 1a 9:00am
Freyberg   v Marist Blue   Colquhoun 3b 9:00am
Under 6 (Pool B)            
Home Team   v Away Team   Venue Time
College Old Boys Yellow   v Marist Red   Ongley M4 9.00am
Te Kawau P&T Tractors   Bulls B Hammond   Rongotea 1b 9:00am
Marist White   v Marist Green   Cloverlea 4 9:00am
Ashhurst Pohangina Fawns   v Kia Toa Chiefs   Lincoln 2a 9:00am
Te Kawau Farmlands   v PNHSOB Black   Rongotea 1c 9:00am
College Old Boys Maroon   v Marist Gold   Ongley M7              9.00am